Walentynki w „Słoneczkach”

Walentynki w „Słoneczkach”

W dniu świętego Walentego

nic nie może dziać się złego,

nikt nie może się dziś złościć,

bo już nadszedł dzień miłości…

14 lutego dzieci z grupy „Słoneczka” świętowały Walentynki. Cała sala tonęła w czerwieni: były czerwone bluzeczki, serduszka, balony oraz transparenty dla zakochanych.

Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć jak: szczęście, miłość, przyjaźń. Sześciolatki spontanicznie wypowiadały się o znaczeniu tych słów. Po części teoretycznej odbył się Bal Walentynkowy, podczas którego w powietrzu fruwały balonowe serduszka, a dzieci przy muzyce dawały upust swojej fantazji. Tańce zakończono słodkim lizakiem w kształcie serduszka, który dodatkowo osłodził ten wyjątkowy czas.

To był naprawdę „dzień zakochanych”, dzień kiedy nie baliśmy się mówić o swoich emocjach i uczuciach, a dzieci szczerze i otwarcie okazywały sobie przyjaźń i sympatię.

Przedszkolaki wychodząc z przedszkola zabierały własnoręcznie wykonane walentynki dla najbardziej ukochanych osób w rodzinie.

Każda chwila spędzona w przedszkolu, to okazja do zdobywania wiedzy, więc od dziś dzieci będą pamiętały, kiedy należy używać słów: „lubię”, a kiedy „kocham…” 🙂

Anna Filipkowska PM nr 4