WIZYTA POLICJANTKI

WIZYTA POLICJANTKI

W poniedziałek 22 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z niecodziennym gościem – Policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie – z Panią Joanną Kiluk. Pszczółki, Biedronki, Stokrotki, Krasnoludki i Słoneczka z uwagą słuchały, jak zaproszony gość opowiada o swojej pracy i niebezpiecznych sytuacjach, z jakimi styka się podczas służby.

Funkcjonariuszka zapoznała dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po  drodze, przypomniała numery alarmowe oraz uświadomiła potrzebę jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. Uczuliła małych słuchaczy na zachowanie ostrożności w stosunku do osób  nieznanych- jak i dlaczego trzeba ich unikać. Poprzez zabawę dzieci ćwiczyły też postawę, którą należy przyjąć w momencie ataku psa. Dużą ciekawość w maluchach wzbudziło umundurowanie pani policjantki.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się zdobytą wcześniej wiedzą. Na zakończenie wizyty zapewniły, że będą przestrzegać wszystkie omawiane zasady ruchu drogowego.

Dziękujemy bardzo serdecznie Pani Asi za wizytę. Liczymy na dalszą współpracę!!!

Joanna Burgraf PM nr 4