Akcja „Rodzice czytają dzieciom”

Akcja „Rodzice czytają dzieciom”

Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Dlatego też,  popierając ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom” zapoczątkowałam w swojej grupie „Pszczółki” serię spotkań „Rodzice czytają”.

Pierwsza zgłosiła się babcia Kingi (ale wnuczka była z babci dumna…) A babcia spisała się na medal. Pięknie przeczytała bajeczkę. I nie zapomniała o tym, co wnuki lubią najbardziej – słodkości.

Kolejną osobą, która nas odwiedziła była babcia Emilki Ł. – dzieci z niecierpliwością czekały na kolejne bajki, a Emilka cały ranek opowiadała, że to właśnie jej babcia przeczyta dzisiaj bajeczkę. I tym razem babcia nie zawiodła. No i jak przystało na babcię lizaczki musiały być.

Następnym gościem była mama Dominiki. Usiadła wśród dzieci i z uśmiechem zaczęła czytać pierwszą bajeczkę. Jak się okazało dla dzieci było to  za mało, więc sięgnęła po kolejną. Dla Dominiki uśmiech nie schodził z twarzy-  w końcu nie każda mama czyta w przedszkolu bajki.

Ostatnim odważnym okazał się tata Tomka. Ileż dumy było w Tomku, który nie mógł się nacieszyć, że to właśnie Jego tata przeczyta bajkę. Tata stanął na wysokości zadania i przeczytał dzieciom wspaniałe bajeczki.

Podczas pobytu babć i rodziców nie zabrakło takich bajek jak: „Kopciuszek”, „Królowa Śniegu”, „Trzy Świnki”, „Kot w butach”, „Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek”  oraz wiele innych równie ciekawych bajeczek.

Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników w przyszłym roku szkolnym – a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców i kochanych Babć!

Joanna Narolewska PM nr 4