Pokaz strażacki

Pokaz strażacki

W piątek 14 czerwca 2013 roku na specjalne zaproszenie odwiedzili nas strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Grajewie. W trakcie spotkania, które odbyło się na placu przedszkolnym, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy.

Poznały wyposażenie wozu strażackiego oraz sprzęt, którym posługują się strażacy w czasie akcji ratowniczo – gaśniczych. Przedszkolaki mogli też z bliska przyjrzeć się prądownicom, pile motorowej, nożycom hydraulicznym, rozdzielaczom oraz  wsiąść do samochodu strażackiego. Specjalnie dla nich uruchomiono autopompę – bo co to za pokaz strażacki bez lania wody? J

Dzieci wiedzą już, że praca strażaka jest niebezpieczna i bardzo odpowiedzialna, że ratują oni życie i zdrowie ludzi oraz ich mienie przed ogniem i innego typu zagrożeniami.  Młode latorośle wykazały dużą ciekawość i zainteresowanie prezentowanym sprzętem pożarniczym oraz pogadankami urządzonymi przez  strażaków.  Bardzo radośnie żegnały ich, opuszczających teren przedszkola i na pewno o ich obecności nie zapomną przez długi okres czasu.

Patrząc na uśmiechnięte twarze dzieci, śmiało można stwierdzić, że w przyszłości nie będziemy się musieli martwić o to, kto zastąpi obecnych strażaków w szeregach  Komendy Powiatowej PSP w Grajewie.

Anna Filipkowska PM nr 4