II Olimpiada Przedszkolaka

II Olimpiada Przedszkolaka

W środę 12 czerwca na Stadionie Miejskim w Grajewie odbyła się  druga już  Olimpiada Przedszkolaka. Wzięły w niej udział dzieci ze wszystkich grajewskich przedszkoli. Celem olimpiady jest propagowanie ruchu jako prawidłowego rozwoju dziecka, promowanie sportu jako formy aktywnego spędzenia czasu oraz wspólnego spędzonego czasu z rodzicami.

Zawody rozpoczęły się od oficjalnych przemówień kierownika MOSiRu Przemysława  Dąbkowskiego oraz burmistrza Grajewa Adama Kiełczewskiego i wiceburmistrza Przemysława Chilińskiego. Po czym odśpiewano hymn Olimpiady  i zapalono symboliczny znicz.

Ubrani w niebieskie koszulki z logo przedszkola nasi mali sportowcy  wzięli udział w wielu konkurencjach sprawnościowych. Z pomocą rodziców zaliczali między innymi biegi z przeszkodami i  piłką,  celność rzutów woreczkiem, chodzenie na szczudłach. Wszyscy bawili się świetnie, a to chyba najważniejsze, by w najmłodszych latach życia zaszczepić dzieciom bakcyl sportu, dokładności i „zdrowej rywalizacji”.

W tych zawodach wszystkie dzieci były zwycięskie. Każdy uczestnik  otrzymał złoty medal, dyplom oraz słodkie co nieco. Kolejna olimpiada już za rok.

Anna Filipkowska PM nr 4