Zabawy z gliną

Zabawy z gliną

W dniu 7.06.2013 r. dzieci z grupy „Stokrotki” wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa Przystanek Lipińskie, gdzie wzięły udział w warsztatach ceramicznych. Przedszkolaki dowiedziały się, jakim bogactwem naturalnym jest glina, gdzie występuje, do czego służy i że jest doskonałym materiałem do zabawy. Dzieci w małych zespołach z entuzjazmem tworzyły różne rzeczy w przestrzeni.

Poprzez lepienie, ugniatanie dały upust swojej wyobraźni i przeżyły radość tworzenia rozwijając przy tym motorykę palców i dłoni. Powstały niepowtarzalne prace, które zostały zabrane do wypalenia w piecu, po czym zostaną dostarczone do pomalowania dzieciom. Zabawa z gliną okazała się doskonałą formą aktywności dzieci. Dużą frajdę sprawiło również dzieciom strzelanie z łuków, pieczenie podpłomyków i spożywanie ich. na placu zabaw korzystały z trampoliny, huśtawek i zjeżdżalni.

Wycieczka z pewnością dostarczyła dzieciom wiele wrażeń. W trakcie spotkania przedszkolaki zdobyły wiedzę teoretyczną i praktyczną niezbędną do rozpoczęcia samodzielnej pracy z gliną.

Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4