Wizyta Policjantki

Wizyta Policjantki

30 października dzieci z grup „Biedronki”, „Słoneczka”, „Krasnoludki” i „Stokrotki” spotkały się z Policjantką z Grajewskiej Komendy Powiatowej Policji.

Funkcjonariuszka policji rozmawiała z nimi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominała, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba i jak uniknąć ugryzienia przez psa. Wspomniała również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji. Równie wielkie zainteresowanie wywołała demonstracja sprzętu policyjnego: kajdanek, pałek służbowych, wozów policyjnych. Spotkanie z maluchami było zapowiedzią dalszej współpracy z wychowawcami z przedszkola oraz policjantami. Przed nami wspólny cel – troska o bezpieczeństwo naszych dzieci. Od dzisiaj na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu jakim jest zawód policjanta.

Joanna Narolewska PM nr 4