Zbieramy na wózek dla Piotrka!

DSC00965

Do śmietników w całej Polsce trafiają codziennie setki tysięcy zużytych opakowań. Plastikowe butelki, a przede wszystkim zakrętki mogą zamienić się w całkiem realne pieniądze. Wystarczy je zbierać, a później sprzedać do recyklingu.

Nasze przedszkole już od dwóch lat uczestniczy w akcji zbierania plastikowych nakrętek. Zaangażowały się w nią, nie tylko dzieci, ale również, a może nawet przede wszystkim – ich rodzice. To dzięki nim praktycznie co miesiąc oddajemy 50 kg tego surowca.

Dochód ze sprzedaży zebranych zakrętek będzie przeznaczony na zakup wózka inwalidzkiego dla Piotrka Jaśkowskiego  – mieszkańca naszego miasta.

Zbierajmy nakrętki i pomagajmy potrzebującym!

Na zdjęciach  najmłodsze przedszkolaki podczas zabawy edukacyjnej z wykorzystaniem nakrętek.

Anna Filipkowska PM nr 4