„Calineczka”

DSC01032

25 kwietnia 2012 roku do  naszego przedszkola po raz kolejny zawitał Teatr Art-Re z Krakowa.

Tym razem artyści przenieśli naszych przedszkolaków w świat jednej z najpiękniejszych baśni H.Ch. Andersena – maleńkiej, wrażliwej Calineczki. Mali widzowie aktywnie uczestniczyli we wszystkich przygodach bohaterki.  Razem z uroczą, małą dziewczynką poznali rodzinę Żab, Chrabąszcza, Mysz, Kreta oraz Jaskółkę, która zabrała Calineczkę do zaczarowanego świata Elfów. Podczas przedstawienia przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach proponowanych przez aktorów. Przedstawienie było nie tylko okazją do nabywania umiejętności aktywnego korzystania ze sztuki. Niosło za sobą również walor wychowawczy – dzieci uczyły się tego, czym jest dobroć, wdzięczność, uczciwość oraz opiekuńczość.

Anna Filipkowska  PM nr 4