Dzień Babci i Dziadka w grupie „Biedronki”

11

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem…

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci. Dzieci to czują i wiedzą dlatego zaprosiły 19 stycznia swoje babcie i swoich dziadków do przedszkola na to najcieplejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za ich dobro i wyrazić swoją miłość.

Dzieci zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiele pięknych wierszy o miłości do babci, o wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas. Do życzeń składanych babciom i dziadkom przez ich pociechy dołączyli się także nauczyciele i Dyrekcja placówki.
Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla babci i dziadka. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które przygotowały dla nich uroczystość.
Tuż po zakończeniu uroczystości dzieci wręczyły dziadkom laurki i kwiaty oraz zaprosiły niecodziennych goście na kawę, herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.