Choinka Noworoczna

Laleczko moja prędziutko wstań,
bo dziś w przedszkolu wspaniały bal.
Sukienkę nową, różową włóż,
biegnijmy, biegnijmy już.
Tradycyjnie, jak co roku, w naszym przedszkolu dnia 20 stycznia 2011 roku odbyła się Choinka Noworoczna. Rozpoczęliśmy ją punktualnie o 10.00, kiedy to na salę przedszkolną, wielkimi krokami z ogromnymi butami i czerwonym nosem, wszedł PAN KLAUN.

Został on przywitany z wielkim entuzjazmem przez grono fantastycznych postaci, wyrwanych z tysiąca bajek, czyli naszych przeuroczych przedszkolaczków, którzy na kilka chwil stali się kimś zupełnie innym. W kolorowych strojach, przy muzyce, konkursach i tańcach, przy pysznym poczęstunku i w super nastrojach wszyscy bawiliśmy się całe przed i popołudnie. Na specjalnych straganikach dzieciaki pięknie i kolorowo ozdabiały ciasteczka, tworzyły niespotykane maski karnawałowe oraz poddawały się malowaniu twarzy. Spod ręki Pani Mikołajowej wyłaniały się motylki, spider many, klauny, urodziwe księżniczki i inne ciekawe postacie. Pod koniec uroczystości do przedszkola dotarł Święty Mikołaj z prezentami dla wszystkich maluchów – bo wszystkie, jak obiecywały w zeszłym roku, były grzeczne. 🙂 🙂 🙂
Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, także i nasza wspaniała noworoczna choinka dobiegła końca, wszyscy grzecznie pożegnaliśmy naszych zabawnych gości i wróciliśmy do rzeczywistości, ale na pewno tegoroczny bal na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Anna Filipkowska PM nr 4