Jasełka w Biedronkach

Zrodzony na sianie, w półmroku stajenki, śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki. Świętą noc złocista gwiazda opromienia. Gromadzą się wokół przyjazne stworzenia. Lulajże Jezuniu snem cichym, szczęśliwym. Obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym.

Tymi słowami rozpoczęły się 20 grudnia 2010 r. uroczyste jasełka w grupie „Biedronki”. Dzieci przedstawiły scenki z narodzin Jezusa. Atmosfera tego dnia była niesamowita! Począwszy od scenerii, poprzez oryginalne stroje i co najważniejsze wspaniałe wcielenie się dzieci w prezentowane postacie. Bo czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki? Aniołków i królów, którzy mimo zaledwie kilku lat nie tracą nic ze swojego majestatu? Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale.

Recytacja wierszyków przeplatana była pięknymi kolędami. Rodziców rozpierała duma, kiedy tak podziwiali talent swoich pociech. Przygotowanie i prezentacja Jasełek nagrodzone zostały gromkimi brawami. Jasełka obejrzeli rodzice, dziadkowie, oraz zaproszeni goście.
Na zakończenie nie zabrakło wigilijnego opłatka i świątecznych życzeń. Pani Dyrektor wraz z wychowawcą złożyła wszystkim życzenia, a zebrani podzielili się symbolicznym opłatkiem.

Monika Sadowska PM nr 4