„Już żegnamy się…”

„Witamy serdecznie tu zebranych gości
W tym dniu pełnym smutku i pełnym radości.
Martwimy się wszyscy i łza w oczy kole,
Bo czas już na zawsze opuścić przedszkole…”

Uroczystym polonezem oraz tymi właśnie słowami starszaki z grupy „Stokrotki” rozpoczęły swój pożegnalny program artystyczny dla rodziców. W programie oprócz tańca znalazły się wiersze i piosenki. Uroczystość wypadła świetnie, było trochę poważnie, trochę smutno, ale i trochę wesoło, nie zabrakło także łez – ze wzruszenia i żalu, bo dla siedmiolatków skończył się właśnie pierwszy etap edukacji. Już nigdy nie będą beztroskimi, ciekawskimi przedszkolakami … – ale taka jest kolej rzeczy – teraz przez wiele lat będą uczniami.

Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów na dalszym szczeblu edukacji, jakim będzie szkoła. Absolwenci otrzymali pamiątkowe książeczki, a także dyplomy ukończenia przedszkola. Miłą pamiątką, która przypominać będzie dni spędzone w przedszkolu jest płytka ze zdjęciami dzieci, na której zobaczyć można naszych absolwentów w różnych sytuacjach życia przedszkolnego na przestrzeni 2 lat: jako nieporadnych maluszków w czasie zabaw w sali, jako uczestników imprez i uroczystości przedszkolnych, czy uczestników wycieczek. Przeglądając te zdjęcia nachodzi refleksja – gdzie się podziały te zapłakane oczka maluchów, wyczekujących w pierwszych przedszkolnych dniach mamy i taty. Nie ma! Jest wygadana, czytająca, rozśpiewana grupa „Stokrotek”, tuz przed przekroczeniem progu szkoły.
Smutne są rozstania, ale wiemy przecież, że jedne z naszych dzieci opuszczają przedszkole, a z kolei inne już rosną by za rok, dwa jak zwykle wypełnić je gwarem.
Tymczasem życzymy naszym absolwentom radosnych, słonecznych wakacji, dużo uśmiechu, a od września sukcesów i wielu nowych ciekawych doświadczeń.

Anna Filipkowska PM nr 4