WIERSZYKI ZNAM I RECYTUJĘ WAM

Pod takim właśnie hasłem w czwartek 14 maja 2009 roku w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski. Do konkursu zgłosiło się 20 dzieci, a każde deklamowało inny znany mu utwór.

Największą popularnością cieszyły się wiersze Jana Brzechwy, takie jak: „Leń”, „Samochwała”, „Tańcowała igła z nitką”, „Żuk”, „Atrament”. Dzieci bezbłędnie recytowały wybrane utwory, a swoją interpretacją i gestykulacją podkreślały treść wiersza. Jury w składzie: dyrektor Regina Grabowska, Jadwiga Pieńczykowska, Marzenna Koniecko, Anna Filipkowska i Joanna Narolewska miało bardzo trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców. Po naradzie wybrano 7 dzieci, które będą reprezentować nasze przedszkole na szczeblu miejskim Konkursu Recytatorskiego „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”. Laureatami zostali:
 Natalka Wierzbicka
 Alan Grabowski
 Konrad Organek
 Zuzia Pytel
 Natalka Zamojska
 Natalka Żebrowska
 Ewelina Kamińska
Jurorzy nagrodzili wszystkich uczestników konkursu okolicznościowymi dyplomami.


Anna Filipkowska PM nr 4