poniedziałek, 22 maja 2017 19:38

„Wędrująca książka” wróciła do Biedroneczek

(0 głosów)

W listopadzie 2016r. jak już wcześniej pisaliśmy, grupa „Biedronki” przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Wędrująca książka”. Wtedy też powstała nasza Ola, bohaterka książki pt. „Ola i zaczarowane lustro”, która wyruszyła w kilkumiesięczną podróż po Polsce. W tym czasie przedszkolaki z 9 innych miast dopisywały kolejne rozdziały naszej książeczki.

My również ciężko pracowaliśmy. Systematycznie odbieraliśmy pocztowe przesyłki, w których znajdowały się książeczki z przedszkoli z takich miejscowości jak: Świnoujście, Pawonków, Barczygłów, Cigacice, Łódź, Legnica, Kowalewo Pomorskie, Marki i Konin. Czytaliśmy je, tworzyliśmy następne części, rysowaliśmy ilustracje i wysyłaliśmy dalej w Polskę. W kwietniu do przedszkola powróciła nasza książeczka – bardzo gruba i pełna ciekawych przygód. Z ogromnym zaciekawieniem przedszkolaki słuchały jakie przygody spotkały naszą bohaterkę. W nagrodę za ciężką pracę i zaangażowanie otrzymaliśmy Medal Małego Twórcy i Certfykat. Honorowy patronat nad projektem sprawował Wójt Gminy Jonkowo – Pan Wojciech Giecko oraz wydawnictwa: „NOWA ERA”, „MAC” „Świerszczyk”, „Bliżej przedszkola” oraz „Wychowanie w przedszkolu”. Chcielibyśmy podziękować autorce projektu Pani Annie Tuczyńskiej za możliwość popularyzowania czytelnictwa wśród dzieci, rozbudzania twórczości i fantazji naszych przedszkolaków oraz nawiązania ogólnopolskiej współpracy z innymi przedszkolami. Była to dla nas niezwykła przygoda wzbogacająca o nowe doświadczenia i otwartość na realizację kolejnych projektów.

Joanna Narolewska PM4