poniedziałek, 15 maja 2017 22:34

"Lekcja o Polsce" - teatrzyk

(0 głosów)

11 maja 2017 r. odbył się w naszym przedszkolu spektakl lalkowy pod tytułem: „Legenda o Warsie i Sawie”. Wykonali go artyści z „Teatru pod orzełkiem” z Białegostoku.

Profesor Hilary Szczebrzeszyński zaprosił młodych widzów na lekcję o Polsce opowiedzianą poprzez legendy z nad Wisły. Teatralne czary zamieniły profesora w lalkę małego Hilusia, który wyłowił z rzeki koronę Królowej Wisły i tak jak widzowie, został obdarowany opowieściami o nadwiślańskich grodach. Aktorzy za pomocą lalek witrażowych odgrywali legendę o Smoku Wawelskim z Krakowa oraz opowieść o powstaniu Warszawy- legendę o Warsie i Sawie. Spektakl zabrał dzieci na Baranią Górę, miejsce narodzin największej polskiej rzeki, skąd rozpoczęło się płynne bajanie w uroczystym towarzystwie Królowej Polskich Rzek.

Joanna Burgraf PM4