sobota, 12 maja 2018 08:46

"Recytujemy wiersze" - wewnątrzprzedszkolny konkurs recytatorski

10.05.2018r. w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „O ZŁOTĄ RÓŻDŻKĘ DOBREJ WRÓŻKI” p.h. "Recytujemy wiersze".

Celem  konkursu jest:

• popularyzowanie twórczości dziecięcej,
  • rozwijanie zdolności recytatorskich,
  • kształcenie umiejętności poprawnej wymowy trudnych wyrazów,
  • zainteresowanie dzieci poezją,
  • zachęcanie do występów na scenie,
  • prezentacja umiejętności dzieci,
  • uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Przedszkolaki z wielką radością zaprezentowały się przed innymi.

W konkursie wzięły udział wszystkie chętne dzieci, recytując wiersze znanych polskich poetów. Jury miało trudne zadanie.

Spośród wszystkich uczestników trzeba było wyłonić piątkę, która będzie reprezentowała naszą placówkę na eliminacjach miejskich, które odbędą się 17 maja w Grajewskim Centrum Kultury.

Laureatami zostali: Roksana Sienkiewicz, Igor Waszkiewicz, Gabriela Radzajewska, Szymon Liżewski, Lena Wysocka. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe pozostali uczestnicy za udział w konkursie dostali dyplomy. Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie miejskim.

Joanna Burgraf; PM4

Czytany 63 razy Ostatnio zmieniany sobota, 12 maja 2018 08:49