czwartek, 26 kwietnia 2018 20:03

Eko „Biedronki”

Co roku, 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Obchody tego dnia mają na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu problemów związanych z ekologią. W świętowanie włączyły się dzieci z naszego Przedszkola.

Z okazji Dnia Ziemi, dzieci z grupy „Biedronki” przez cały tydzień poprzedzający to ważne wydarzenie, aktywnie uczestniczyły w akcji: „Dbam  o Ziemię”.  Poprzez działania proekologiczne uświadomiły sobie, że należy dbać o naszą Zieloną  Planetę poprzez oszczędzanie wody, segregację śmieci, oszczędzanie energii elektrycznej i wiele innych poczynań.

W tym celu dzieci podjęły konkretne działania: ograniczyły ilość wody podczas mycia ząbków w domu i w przedszkolu, złożyły obietnicę wyrzucania śmieci do odpowiednich pojemników, gasić światło, kiedy jest zbędne, częściej wybierać rower lub spacer zamiast transportu samochodem.

W przedszkolu „Biedronki” wykonały plakaty dotyczące segregacji śmieci, obejrzały serię filmów edukacyjnych poświęconych działaniom proekologicznym oraz w czwartek  19. 04 udały się na wielkie sprzątanie okolicy naszej placówki.

Przyniosło im to wiele satysfakcji. Teraz podczas spacerów dzieci podziwiają czyste otoczenie.

Joanna Burgraf, PM. Nr 4

Czytany 62 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 kwietnia 2018 20:08