niedziela, 15 kwietnia 2018 17:17

"Dźwięki wiosny" w PSM

W czwartek 12 kwietnia 2018r. w Auli Państwowej Szkole Muzycznej im. J. S. Bacha w Grajewie odbyła się kolejna edycja „Dźwięków wiosny”. Inicjatorką imprezy skierowanej do lokalnych przedszkoli i szkół jest Pani Urszula Właźniak. W koncercie wzięli udział uczniowie i nauczyciele PSM I stopnia w Grajewie, oraz dzieci uczęszczające na zajęcia muzyczno – rytmiczne prowadzone przez Stowarzyszenie „Partita”.

Było nam niezmiernie miło kiedy okazało się, że wśród wykonawców, większość z nich to absolwenci naszego przedszkola:

- Ola Dauksz;

- Gabrysia Strzałko;

- Ania Waszkiewicz;

- Zuzia Muczyńska;

- Roksana Jórska

Podczas koncertów dzieci poznały instrumenty muzyczne (flet, gitara, wiolonczela, trąbka, skrzypce, fortepian) oraz ich brzmienie. Całość imprezy została urozmaicona konkursami i zabawami integracyjnymi.

Tego rodzaju spotkania są doskonałą okazją do rozbudzanie zainteresowań muzycznych wśród dzieci na drodze obcowania z dźwiękiem i rytmem oraz kształtowania poczucia rytmu i umiejętności interpretacji muzyki ruchem. Jest to również  okazja dla uczniów szkoły muzycznej do zaprezentowania się przed rówieśnikami.

Anna Filipkowska, PM4

Czytany 24 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 15 kwietnia 2018 17:23