niedziela, 18 marca 2018 19:37

"3 razy królewna, 3 razy smok"- V spotkanie z teatrem

W czwartek 8 marca w naszym przedszkolu gościł teatr "Pod Orzełkiem" z przedstawieniem "3 razy królewna, 3 razy smok". Teatralne skrzaty opowiedziały trzy historie o królewnach. Choć wszystkie bajki zaczynały się tak samo, to w zależności od charakteru królewny (Złośnicy, Beksy lub Mądrej) dalszy ciąg był zupełnie inny. Sabinkę- złośnicę i Paulinkę - beksę porwał smok, który chciał je poślubić. Natomiast roztropna Justynka przechytrzyła smoka i nie musiała wcale wychodzić za niego za mąż.

Spektakl pt. „Trzy razy królewna, trzy razy Smok” to piękna i pogodna historia ucząca maluchy, że różne sytuacje życiowe mogą wywołać odmienne reakcje, a najskuteczniejszym orężem w walce z bajkowym smokiem (podobnie jak z codziennymi strachami) jest uśmiech i rozwaga, a nie płacz i złość.
Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków,  ponieważ odwoływało się do dziecięcej wyobraźni i wywoływało śmiech maluchów.

/PM4/

Czytany 179 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 18 marca 2018 20:02