poniedziałek, 22 stycznia 2018 12:55

zawsze idziemy na bale.

Każde dziecko duże małe,

lubi bale w karnawale.

Można zmienić się w królewnę,

w królewicza można też,

są cyganki, wróżki, żabki,

jest i batman, jest i jeż”.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką, tańcem i zabawą. Czas, w którym organizowane są bale karnawałowe. Jest to impreza przedszkolna, wyczekiwana przez przedszkolaków zaraz po powrocie
z przerwy świątecznej. Jest niezwykłą atrakcją, dostarczającą wiele pozytywnych przeżyć i emocji dzieciom. Tak też było i u nas.

19 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia do przedszkola przybywały kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych spotkać można było wróżki, księżniczki, motylki, pszczółki, strażaków, policjantów, Spider Men’ów, Batman’ów, nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje.

Bal odbył się w dwóch salach. Przedszkolaki z grup „Pszczółki”
i „Biedronki”, zgromadziły się na sali balowej w godzinach przedpołudniowych. Starsze zaś grupy- „Słoneczka”, „Krasnałe”
i „Stokrotki” miały bal  po południu. Wystrój sal wprowadzał w radosny nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Na tę wyjątkową okazję, Pani Dyrektor zaprosiła do prowadzenie animatorów ze studio artystycznego "ANIMA". Przebierańcy świetnie bawili się , uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i pląsach. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do „tańca połamańców”.

Nie zabrakło wizyty świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich przedszkolaków prezentami.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę.

Dziękujemy przedszkolakom i wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Natomiast mamom z trójek grupowych za wkład włożony w zakup mikołajowych paczek.

Katarzyna Wołyniec PM4

Czytany 496 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 stycznia 2018 13:02