niedziela, 21 stycznia 2018 16:36

"Jak to z babcią i dziadkiem było..." - uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w "Stokrotkach"

Choć w czwartek, 18 stycznia 2018 roku, na dworze było mroźno, serduszka dzieci z grupy  „Stokrotki” biły szybko i były nadzwyczaj gorące, ponieważ czekały na przybycie swoich Babć i Dziadków – bardzo ważnych w ich życiu osób.

Zgromadzonych gości powitała pani Dyrektor Regina Grabowska, która w kilku słowach złożyła życzenia i zaprosiła wszystkich do obejrzenia części artystycznej pt: „Jak to z babcią i dziadkiem było”. Dzieci  swoim występem zaprosiły wszystkich w podróż po przeszłości. „Kiedy babcia dzieckiem była, mama w wózku ją woziła i tak jej nuciła”- rozpoczęła z przejęciem Julia, która przeniosła zebranych gości do dnia narodzin babci. W sentymentalnej wycieczce starszaki wspominały o rodzącej się miłości babci i dziadka -  ich pierwszym spotkaniu, tańcu, wręczonych kwiatach i wyśpiewywanych słowach o tęsknocie. O rytmach marsza Mendelsona, kiedy to Tosia i Bartek, którzy odgrywali rolę babci i dziadka, z dumnie podniesioną głową przekroczyli próg przedszkola już jako para młoda. „A potem był ślub i dzieci gromadka i w błogim spokoju płynęły im latka”- oznajmiła Nikola.  Starszaki podkreśliły również swoją świadomość, iż właśnie miedzy innymi dziadkom, zawdzięczają swoje życie – „Dzięki babci i dziadkowi my tu dzisiaj też stoimy… - wyrecytowała Maja.

Następnie były -  płynące prosto z dziecięcych serduszek -  gorące życzenia i podziękowania seniorom za dobro, ciepło i bezwarunkową miłość, jaką są obdarzane.

Dodatkową atrakcją była improwizacja taneczna do piosenki „Babuszki-staruszki”

Na koniec każda babcia i wszyscy dziadkowie otrzymali przygotowane wcześniej laurki z serca płynącymi życzeniami, po czym wszyscy rozkoszowali się ciepłą herbatką i domowymi ciastami, przygotowanymi przez rodziców. Atmosfera spotkania była uroczysta, podniosła oraz pełna wzruszeń i radości.

Mimo niskiej temperatury był to najcieplejszy dzień w roku, który sprawił wszystkim zaproszonym gościom ogromną radość. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Anna Filipkowska, Marzenna Koniecko PM4

Czytany 432 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 21 stycznia 2018 16:40