środa, 20 grudnia 2017 23:04

Jasełka w grupie "Biedronek"

Dnia 20 grudnia 2017r. dzieci z grupy "Biedronki" przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i zaproszonych gości: rodzeństwa, babć i dziadków.

Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością.

Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie, trzej królowie oraz dzieci, które przyniosły Dzieciątku dary.

Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy, zatańczyli też Jezuskowi taniec pasterzy i aniołków. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek różnych wykonawców. Na koniec dzieci złożyły wszystkim zgromadzonym gościom życzenia Bożonarodzeniowe. Wręczono upominki dla zaproszonych gości i rodziców – bałwankowe pierniczki.

Joanna Burgraf PM4

Czytany 378 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 grudnia 2017 18:19