czwartek, 23 listopada 2017 17:42

Starszaki kochają zwierzaki…

Świat zwierząt jest piękny, fascynujący i tajemniczy, dostarcza pozytywnych emocji, cieszy i wzrusza, wzbudza zainteresowanie, podziw oraz szacunek. Aby wszystkie dzieci z grupy „Stokrotek” mogły tego doświadczyć i się o tym przekonać zorganizowałyśmy im dni bezpośredniego kontaktu z żywymi zwierzątkami domowymi.

Przez tydzień dzieci przynosiły z domu swoje zwierzątka, opowiadały o nich, opisywały ich wygląd, a nawet naśladowały ich odgłosy.

Naszymi gośćmi były:  rybki Malwinki – „Moniczka” i „Mariuszek”, piesek Mai – „Fifi”, piesek Oli – „Fibi”, królik Lenki – „Czarli”, królik Szymonka - „Tuptuś”, żółw wodno - lądowy Zuzi – „Michaś” i żabka Julci - „Moniczka”  oraz papuga „Rico”, agama „Etna” i żółw „Teofil” Pani Joli – naszej przedszkolnej intendentki.

Dzieci, które nie mają żywych stworzonek, prezentowały swoje pluszowe zwierzątka przyniesione z domu: Antosia – króliczka - „Brekusia”, Kalina – pieska „Biszkopta” i Gabrysia – kotka – „Kicia”

Rodzicom  bardzo dziękujemy za pomoc w transporcie zwierzątek do przedszkola!

Anna Filipkowska, Marzenna Koniecko PM4

Czytany 144 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 23 listopada 2017 17:47