piątek, 17 listopada 2017 20:23

Biedronki w sklepie zoologicznym

16 listopada dzieci z naszej grupy udały się na wycieczkę do sklepu zoologicznego.

Wizyta była okazją do rozmowy na temat zwierząt i o sposobach pielęgnacji i karmienia domowych pupili. Spotkanie miało też na celu uświadomienie dzieciom z jak dużą odpowiedzialnością wiąże się opieka nad zwierzątkiem.
Przedszkolaki zapoznały się z różnymi akcesoriami dla zwierząt, zarówno małych jak i tych większych: posłanie, zabawki, smycze, kagańce, ubranie. Oglądały różne rodzaje karmy, pytały sprzedawcę o ulubiony pokarm dla psów i kotów.
Najważniejszym dla dzieci punktem wycieczki było spotkanie z tymczasowymi mieszkańcami sklepu: królikami, chomikami, świnkami morskimi, myszkami, papugami, żółwiem i rybkami. Miały też możliwość zobaczenia piesków- co sprawiło im największą frajdę.

Joanna Burgraf PM nr 4

Czytany 101 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 listopada 2017 20:28