piątek, 27 października 2017 19:42

Wizyta przedstawicieli grajewskiej Policji w ramach działań „Bezpieczna droga do przedszkola”

We wtorek (24 października) funkcjonariusze KPP w Grajewie, spotkali się z 6-latkami z grup „Stokrotki” i „Krasnoludki” aby przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze.

Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas swojej drogi do przedszkola oraz wyrobienie właściwych nawyków zachowania na drodze.   Sześciolatki  dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych oraz na jakim świetle sygnalizatora mogą przechodzić przez jezdnię. Starszaki chętnie odpowiadały na pytania, wykazując się znacznym poziomem wiedzy o bezpieczeństwie na drodze. Dalsza część spotkania dotyczyła bezpiecznych zachowań w kontaktach ze zwierzętami.   Niezmiernie ważna jest także  znajomość własnego imienia i nazwiska oraz adresu miejsca zamieszkania. Pozwoli to dziecku w przypadku zgubienia się zwrócić się z prośbą o pomoc w odnalezieniu rodziców czy drogi do domu.

Ważne, aby już od najmłodszych lat dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań – zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Młody człowiek, którego spotka jakieś zagrożenie czy niebezpieczeństwo będzie potrafił poradzić sobie w takiej sytuacji oraz będzie wiedział, do jakich instytucji udać się po pomoc. Jedną z nich będzie z pewnością Policja.

Na koniec najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego otrzymali elementy odblaskowe, które poprawią ich widoczność na drodze.

Anna Filipkowska PM4

Czytany 68 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 października 2017 19:48