poniedziałek, 23 października 2017 21:26

Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Łomży

W piątek 20 października dzieci z grup „Słoneczka”, „Krasnoludki’ i „Stokrotki” uczestniczyły w  wycieczce autokarowej do Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Dzieci obejrzały wzruszające przygody drewnianego chłopca, zręcznie wystruganego przez starego stolarza Dżepetto.   Pinokio to żądny poznania świata pajac,  który chętnie podejmuje ryzykowne i bezmyślne decyzje, a na koniec staje się człowiekiem.

Dobry rytm, wpadające w ucho piosenki i świetna animacja przyjaznych  lalek to niewątpliwe atuty spektaklu.

Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem, na widowni była cisza jak makiem zasiał. Były też sceny humorystyczne, które wywoływały ogólny śmiech. Aktorzy i młoda publiczność spisali się na medal.

Efektem wycieczki jest rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu w teatrze. Dzieci  nauczyły  się  również kulturalnego  odbioru  sztuki  oraz  bezpiecznego  zachowania  podczas  jazdy  autokarem.

Przedszkolaki  z wycieczki wróciły pełne  wrażeń. Oby więcej takich wyjazdów.

Anna Filipkowska PM4

Czytany 82 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 października 2017 21:51