czwartek, 12 października 2017 20:01

„Pszczółki” już wiedzą, że warzywa to pyszne witaminy!

Z myślą o tym, że warzywa to prawdziwa bomba witaminowa, w piątek (6 października), grupa „Pszczółek” postanowiła przyrządzić pyszną sałatkę warzywną. Podczas zajęć przedszkolaki mogły poznać kształt, kolor, zapach i przede wszystkim smak wielu warzyw. Samodzielne przygotowywanie sałatki sprawiło ogromną satysfakcję oraz było ważną lekcją dla naszych Milusińskich, podczas której nauczyły się, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania odpowiedniej higieny. Teraz na pewno nie zapomną o tym, by przed przygotowaniem jakiegokolwiek posiłku, umyć nie tylko ręce, ale również warzywa przed obieraniem, krojeniem oraz spożywaniem.

„Pszczółki” samodzielnie kroiły warzywa, przyprawiały je oraz mieszały. Po przygotowaniu sałatki, dumne i zadowolone przedszkolaki ochoczo zasiadły do stolików, by jej skosztować. Była tak smaczna, że dzieciaki z wielkim uśmiechem na twarzy prosiły o dokładkę.

Katarzyna Wołyniec PM4

Czytany 86 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 12 października 2017 20:04