niedziela, 24 września 2017 21:02

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki ze Stokrotek

Wszyscy dobrze wiedzą, jak  bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je, ponieważ są nie tylko doskonałym źródłem witamin i cennych składników, ale  również pysznie smakują.

Mając na uwadze dobro naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci z grupy „Stokrotki” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Dlatego też, w czwartek (21.09.2017r.) dzieci przyniosły do przedszkola marchewki oraz owoce tj.: jabłuszka, gruszki, brzoskwinie, maliny, borówki, pomarańcze na pyszny, witaminowy soczek.

Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci umyły dokładnie rączki, założyły ochronne fartuszki i czepki, a następnie zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jego działaniem i przy okazji utrwaliły sobie zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem.

Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie...
Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy!

Anna Filipkowska, Marzenna Koniecko PM4

Czytany 89 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 24 września 2017 21:14