Grajewo na FB

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 430 gości 
Reklama
środa, 06 września 2017 19:37

Braliśmy udział w otwarciu placu zabaw

Napisane przez 

W środę, 23 sierpnia br. o godz. 10.00 odbyło  się oficjalne otwarcie placu zabaw na Osiedlu Centrum, w którym wzięły udział dzieci z naszego przedszkola oraz przedszkolaki z PM nr 1 uczęszczające w tym czasie do naszej placówki.

 

 

Uroczystego otwarcia dokonali  przedstawiciele władzy samorządowej z Dariuszem Latarowskim - Burmistrzem Miasta Grajewo na czele.

Całe wydarzenie uatrakcyjnili streetworkerzy ze Stowarzyszenia „Alternatywa” w Ełku,  którzy zachęcali dzieci do wspólnej zabawy i udziału w rożnego rodzaju konkurencjach ruchowych, malowania twarzy oraz korzystania ze sprzętu będącego wyposażeniem nowopowstałego placu zabaw. Cieszymy się bardzo, że kolejne miejsce uciech dla dzieci powstało w bliskim sąsiedztwie z naszym przedszkolem. Uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym podziękowaniem dla wszystkich pomysłodawców i wykonawców tego przedsięwzięcia.  Życzymy ogromu pozytywnych przeżyć i emocji wszystkim milusińskim korzystającym z placu zabaw. Oby służył wielu pokoleniom.

 

Anna Filipkowska PM4

Czytany 1586 razy Ostatnio zmieniany środa, 06 września 2017 19:40
pm4

272 komentarzy

 • Link do komentarza Barton czwartek, 07 grudnia 2017 10:14 napisane przez Barton

  I'll put him on ginette-35 price
  The collections then decided to which school they would take their paintings; this was decided by proximity to the collection, by meeting certain conditions on safe keeping, and by what lesson plans the school would use to engage the children.

 • Link do komentarza Mohammad czwartek, 07 grudnia 2017 10:14 napisane przez Mohammad

  What sort of music do you listen to? order ginette-35 A glass of barely drinkable wine, illegible name tag stickers and a roomful of people clutching crumpled business cards. It is hardly surprising that the concept of networking can strike fear into the heart of even the boldest chief executive.

 • Link do komentarza Bradly czwartek, 07 grudnia 2017 10:14 napisane przez Bradly

  I was made redundant two months ago cheap lady era The video, entitled Picasso Baby: A Performance Art Film, features art-makers from across the spectrum. Artist Marina Abramovic, producer Judd Apatow,  rapper Wale, and actors Alan Cumming and Adam Driver make appearances. True to Jay-Z’s style, the Picasso Baby video shows the rapper reasoning about the fears and vulnerabilities involved in making music.

 • Link do komentarza Elbert czwartek, 07 grudnia 2017 10:14 napisane przez Elbert

  I'm a trainee order ginette-35 The might of government is brought down heavily on those who deny their use, with hearings, grand juries and trials forcing people to confess, lie or name names to single out a perfectly human behavior, namely using chemicals to improve performance.

 • Link do komentarza Damon czwartek, 07 grudnia 2017 10:14 napisane przez Damon

  Nice to meet you cheap cabgolin The party’s gaffe-prone MEP Godfrey Bloom, 63, was also reported to have joked he and UKIP leader Nigel Farage wanted an invitation to a “bunga bunga” party hosted by former Italian prime minister Silvio Berlusconi.

 • Link do komentarza Doyle czwartek, 07 grudnia 2017 10:14 napisane przez Doyle

  Could you tell me the dialing code for ? order fertomid Natural England said a new licence authorises a three-week control operation to be carried out in west Somerset this autumn, while an application to extend it in the second area - west Gloucestershire - has also been received.

 • Link do komentarza Frederick czwartek, 07 grudnia 2017 10:14 napisane przez Frederick

  Looking for work purchase lady era Although we are investing significantly to improve the capacity, capability and reliability of our infrastructure, we are not currently serving traffic equally through our co-located data centres that support our platform.

 • Link do komentarza Waldo czwartek, 07 grudnia 2017 10:14 napisane przez Waldo

  Canada>Canada order fertomid City Council Speaker and New York City Democratic mayoral hopeful Christine Quinn, right, embraces her wife, Kim Catullo, after Catullo voted in the primary election, Tuesday, Sept. 10, 2013, in New York. Quinn led the polls for most of the year but has seen support disappear as her rivals linked her to the bitter debate to let Mayor Michael Bloomberg run for a third term in 2009. (AP Photo/Mark Lennihan)

 • Link do komentarza Logan czwartek, 07 grudnia 2017 10:14 napisane przez Logan

  How many days will it take for the cheque to clear? purchase lady era "If prices were to be controlled against a background of rising costs it would simply not be economically viable for Centrica, or indeed any other energy supplier, to continue to operate and far less to meet the sizeable investment challenge that the industry is facing," it said.

 • Link do komentarza Sierra czwartek, 07 grudnia 2017 09:00 napisane przez Sierra

  What sort of work do you do? doxycycline 100 mg daily dosage "The Iranians have an internal dynamic that they have to manage, and the relationship with the United States is clearly quite different than the relationship that Iran has with other Western nations," said the official.

pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.