piątek, 18 maja 2018 15:49

„Opowieści z lodowej krainy” - musical

18 maja 2018r. starszaki ze „Stokrotek” wybrały się do GCK na spektakl pt.: „Opowieści z lodowej krainy” w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedstawienie było dedykowane wszystkim miłośnikom filmu animowanego „Kraina Lodu”. Bohaterowie ulubieńcy dzieci: Olaf, Elza Anna i Kris znów przeżyli mroźną przygodę…

W czwartek17 maja 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury  odbyły się eliminacje miejskie Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”. Nasze przedszkole reprezentowało pięciu laureatów wyłonionych w eliminacjach przedszkolnych:

- Roksana Sienkiewicz (Biedronki)

- Gabrysia Radzajewska (Słoneczka)

- Igor Waszkiewicz (Krasnoludki)

- Lena Wysocka (Stokrotki)

- Szymon Liżewski (Stokrotki)

czwartek, 17 maja 2018 16:37

Spotkanie przedszkolaków z dzielnymi strażakami

Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania, które odbyło się we wtorek, 16 maja, strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową oraz przestrzeganiem wielu zakazów.

poniedziałek, 14 maja 2018 19:34

Srebrny medal w "Biegu Wilka" dla Adama

12 maja w naszym mieście odbył się XX Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. W biegu na dystansie 200 m dla przedszkolaków i klas”0” wzięło udział  kilkoro dzieci z naszego przedszkola. Jedno z nich –

ADAŚ KILUK

z grupy "Stokrotki" zajęło II miejsce i tym samym zdobyło srebrny medal.

Gratulujemy!!!

Anna Filipkowska, PM4

poniedziałek, 14 maja 2018 18:56

I miejsce Malwinki!

Po sukcesach w eliminacjach przedszkolnych i miejskich w GCK, Malwinka Krukowska z grupy „Stokrotki” zaliczyła kolejny sukces. W piątek - 11 maja wyśpiewała dla naszego przedszkola I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja” zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Animacji i Kultury  w  Białymstoku. Była to jego 26 edycja. Konkurs ma na celu rozbudzenie muzycznych zamiłowań dzieci w połączeniu z rodzinnym śpiewaniem i graniem. Adresowany jest do małych piosenkarzy z całego województwa podlaskiego.  Malwinka za swój występ otrzymała pamiątkowy dyplom i upominki. Gratulujemy!!!

Anna Filipkowska, PM4

niedziela, 13 maja 2018 13:26

Sześciolatki ze „Stokrotek” na Korowodzie Polskich Bajek

Grajewo zawsze umie się bawić. Dziś dowodem na to był "Korowód Polskich Bajek" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Grajewie oraz Grajewskie Centrum Kultury.

10.05.2018r. w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „O ZŁOTĄ RÓŻDŻKĘ DOBREJ WRÓŻKI” p.h. "Recytujemy wiersze".

sobota, 12 maja 2018 08:21

„Leśnik gospodarzem lasu" – konkurs plastyczny

Troje dzieci z grupy „Stokrotki” brało udział w konkursie plastycznym pod wyżej wymienionym hasłem:

- Kalina Jankowska

- Antonina Rembowicz

- Maja Karwowska

Konkurs zorganizowały - Nadleśnictwo Rajgród oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży. Jego celem było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, zdolności manualnych, szacunku dla lokalnej przyrody oraz podkreślenie roli leśników w ochronie polskich lasów.

Dziewczynki za swój udział w konkursie otrzymały pamiątkowy dyplom oraz breloczek z łosiem.

Anna Filipkowska; PM4

czwartek, 26 kwietnia 2018 20:43

"Mama, tata i ja" - eliminacje miejskie

Dnia 26 kwietnia 2018r. w kinowej sali Grajewskiego Centrum Kultury odbyły się miejskie eliminacje XXVI Wojewódzkiego  Festiwalu  Konkursu Przedszkolaków ph.: „Mama, tata i ja”.

czwartek, 26 kwietnia 2018 20:26

"Raz, dwa, trzy smok na ciebie patrzy" - VI spotkanie z teatrem

W środę 25 kwietnia odwiedzili nas artyści ze Studia Artystycznego „Karuzela” i zaprezentowali spektakl pt. „Raz, dwa, trzy smok na ciebie patrzy”.  Przedstawienie przeniosło widzów w świat niespotykanej baśni, niesamowitej przygody i kolorowej magii. W humorystyczny sposób aktorzy  ukazali dzieciom historie niesfornego chińskiego smoka.  Opowieść o szacunku do zwierząt oraz o opanowywaniu swoich skrajnych uczuć, szczególnie wrogości, gniewu, agresji i niechęci do innych. Widowisko pełne było nietuzinkowych lalek, począwszy od kukiełek, po jawajki, skończywszy na mapetach czy też lalkach kombinowanych. Dzieci brały bardzo aktywny udział w spektaklu i entuzjastycznie reagowały na podawane treści.

/PM4/

pierwszapoprzednia1234następnaostatnia