Naszą witrynę przegląda teraz 846 gości i 3 użytkownik
środa, 25 maja 2016 15:24

Strażacy w przedszkolu

(2 głosów)

W poniedziałek, 23 maja w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej z Grajewa. Podczas spotkania, w którym uczestniczyły dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, nasi milusińscy wysłuchali  opowieści  o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dowiedzieli się, jakie są numery alarmowe do Straży Pożarnej oraz w jakich okolicznościach można ją wezwać. Dzieci zostały także poinformowane, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych oraz ratowaniu zwierząt.

Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali nasi goście. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże, sprzęt służący do pomocy podczas wypadków.  Ogromną atrakcją okazał sie pokaz użycia sprzętu gaśniczego. Pod czujnym okiem strażaków dzieci mogły samodzielnie przekonać się, jak działa prądownica wodna i choć przez chwilę, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, "zostać strażakiem".

Przyjazd strażaków do przedszkola dostarczył dzieciom wiele radości, o czym świadczyły nieschodzące uśmiechy z ich twarzy. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Anna Filipkowska, Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4