sobota, 21 maja 2016 11:43

Teatrzyk "Nasz nowy kolega Mambo"

W czwartek 19 maja dzieci z naszego przedszkola obejrzały teatrzyk w wykonaniu aktorów ze studia artystycznego "Arlekin" z Białegostoku, którzy wykonali przedstawienie "Nasz nowy kolega Mambo".

Główny bohater Mambo trafia do nowej szkoły. Jego rodzice przeprowadzili się i chłopiec musi znaleźć zupełnie nowych przyjaciół. Lecz cóż to, dzieci w nowej szkole wcale nie chcą się z nim bawić. Nazywają go „Nowy” wyśmiewają, że nie jest tak szybki, silny i zwinny jak one. Do czasu, aż dzięki swej mądrości i pomysłowości nie uratował z opresji swojego kolegi Lwa. Od tego momentu wszyscy zaczęli darzyć go szacunkiem i sympatią.

Morał z tej bajki dla dzieci był taki, iż:

każdy zasługuje na nasz szacunek i zawsze trzeba dać szansę sobie i drugiej osobie na lepsze poznanie się.

PM nr4