środa, 18 maja 2016 16:14

Zabrzmiały „Dźwięki wiosny”

12 maja br. najstarsze dzieci z naszego przedszkola (Stokrotki i Słoneczka) wzięły udział w organizowanym przez pracowników i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im.  J. S. Bacha w Grajewie, koncercie pt. "Dźwięki Wiosny".

Starszaki miały okazję posłuchać brzmienia różnych instrumentów muzycznych. Starsi koledzy, którzy już uczęszczają do szkoły muzycznej, prezentowali utwory na fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, trąbce, gitarze, klarnecie, saksofonie, akordeonie.

W przerwach zorganizowano dzieciom zabawy z rytmem, tańcem oraz konkursy wiedzy z nagrodami. Tego rodzaju imprezy mają umożliwiać dzieciom kontakt ze sztuką, przybliżać działalność placówki jak też zachęcić przedszkolaków do spróbowania swoich sił i być może odnalezienia, czy doskonalenia muzycznego talentu.

PM nr 4