piątek, 27 marca 2015 08:10

„Komputerowe i sportowe przygody Jasia"

Dnia 25 marca 2015r.  gościliśmy w przedszkolu aktorów Studia Artystycznego „PREMIERA” z Białegostoku, którzy zaprezentowali nam przedstawienie teatralne „Komputerowe i sportowe przygody Jasia".

Dzieci mogły poznać losy tytułowego bohatera, który zbyt wiele czasu spędzał przy komputerze, co doprowadziło go do uzależnienia. Chłopiec  zaniedbał lubianą wcześniej grę w piłkę, jazdę na rowerze oraz kontakty z przyjaciółmi. Skutki takiego zachowania okazały się opłakane - kłopoty z nadwagą, wzrokiem, a nawet utrata bliskich. Na szczęście Jasio w porę zrozumiał swój błąd oraz fakt, jak ważny dla zdrowia i zgrabnej sylwetki jest sport.

Dzieci aktywnie włączyły się w przedstawienie, bez chwili wahania prezentowały różne ćwiczenia, chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Na koniec wszystkie zgodnie stwierdziły, że wszelkie nowinki techniczne przynoszą korzyści jedynie wtedy, gdy używamy ich z umiarem.