czwartek, 19 marca 2015 20:44

Spotkanie z pisarką – panią Zofią Olek- Redlarską

(1 głos)

Dnia 18 marca 2015 r. odbyło się, zorganizowane przez  Miejską Bibliotekę Publiczną w Grajewie, spotkanie z pisarką – panią Zofią Olek- Redlarską-  autorką tomików poezji dla dzieci takich jak: „Zielone piórko”, „Portrety imion dziecięcych” i „Dlaczego mam tyle pytań do świata”.

Swoje spotkanie autorka rozpoczęła rozmową z maluchami o tym,  co według nich jest pięknem. Odpowiedzi nie było końca. I tak dowiedzieliśmy się, że miłość jest piękna, zwierzęta, nasze przedszkole, panie, łąka z kwiatami, słońce, i wiele innych.

Następnie pisarka zaprezentowała wiersze z tomiku „Zielone piórko”. Przedszkolaki  z wielkim skupieniem słuchały przygód bohaterów: zajączka, jelenia, leśnego dentysty, złotej rybki czy dzikiej świnki oraz wielu innych.

Autorka przekazała dzieciom wiele wartości takich jak przyjaźń, wzajemne pomaganie sobie, miłość do ludzi, zwierząt  a także za pośrednictwem swych bajkowych postaci pouczała przedszkolaków jak unikać zagrożeń, jak zdrowo się odżywiać i dbać o siebie.

Dzieci miały okazję poznać pracę pisarki, dawały propozycje tematów, czyli o czym może Pani pisać dla maluchów. Na  koniec podziękowaliśmy pani Zofii wiosenną piosenką, wspólnie zatańczyliśmy i wręczyliśmy piękne kwiaty. Każda grupa otrzymała książeczkę z autografem i niepowtarzalną dedykacją  Pani pisarki.

Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej, życzliwej atmosferze, gdyż sama autorka jest bardzo wrażliwą i ciepłą osobą. Już sam uśmiech Pani Zofii wywołuje niepowtarzalny, sympatyczny nastrój i rozsiewa wokół siebie fale dobroci i miłości.

Dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Joanna Burgraf  PM nr 4