wtorek, 17 lutego 2015 22:38

Teatrzyk „Mały Człowiek w Wiosce Wielkoludów”

W dniu 17 lutym 2015r. gościliśmy w naszym przedszkolu młodych artystów z teatru Akada z Suwałk, którzy przedstawili nam teatrzyk pod tytułem „Mały Człowiek w Wiosce Wielkoludów”. Spektakl poruszał bardzo ważny problem odmienności i samotności dziecka w grupie rówieśników.

Ukazywał poprawne relacje między ludźmi i uczył zasad tolerancji.     Dzieci dowiedziały się, że nieważny jest wygląd i pochodzenie. Każdy z nas pragnie być akceptowany, mieć przyjaciół, z którymi może wspólnie bawić się, spędzać wolny czas i liczyć na ich pomoc w trudnych chwilach.  Ela, Helmut, Dziadzio Władzio, Chochlikozaur, Mirek, Hilek oraz Filek – to galeria ciekawych, zabawnych postaci, jakie poznały dzieci i w ich towarzystwie spędziły czas w magicznej krainie pełnej jabłek oraz dobrej zabawy. Na zakończenie przedszkolaki nagrodzili aktorów gromkimi brawami. To była pouczająca historia, która wszystkich zaciekawiła i zachwyciła.