czwartek, 02 października 2014 18:22

Maluszki dbają o swoje zęby

W środę 1 października nasze małe „Pszczółki” gościły w swojej sali, zaprzyjaźnioną z naszym przedszkolem, panią stomatolog – Renatę Dąbrowską z gabinetu dentystycznego „Renident”. Do najmłodszych przedszkolaków dołączyły czterolatki ze „Słoneczek”, które również chciały poszerzyć swoją wiedzę na temat  higieny jamy ustnej.

Po obejrzeniu pięknej i pouczającej bajki „Doktor Ząbek i legenda Zębolandii”, lekarka w bardzo prosty i przystępny sposób udzieliła  maluchom cennych wskazówek dotyczących prawidłowego mycia zębów i tym samym tępienia mieszkających w nich "robaczków".

Na pożegnanie pani dentystka wręczyła dzieciom kolorowanki i zachęciła do wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym.   Od środy dzieci z grupy „Pszczółek” codziennie po śniadaniu starannie i bardzo chętnie myją zęby, ponieważ już wiedzą, że higiena jamy ustnej jest jedną z najważniejszych metod zapobiegania próchnicy.

Anna Filipkowska PM nr 4