czwartek, 19 grudnia 2013 21:44

Jasełka w "Słoneczkach"

19 grudnia 2013 w naszym przedszkolu rozbrzmiały słowa pięknej pastorałki „Jest taki dzień…”. To dzieci sześcioletnie z grupy „Słoneczka” w bogatej scenerii bożonarodzeniowej rozpoczęły swoje Jasełka dla zaproszonych gości i Rodziców. Z przejęciem stanęły na tle betlejemskiej szopki, w półmroku i ciszy.

Józef  i Maryja, Archanioł, narrator, dziarscy pastuszkowie, promienni aniołowie, oraz dostojni trzej królowie otoczyli małego Jezusa i z egzaltacją odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne . Radość i wzruszenie malowały się na twarzach widzów spoglądających na szczerość i przejęcie małych aktorów. Szczególnie kolędy śpiewne z dziecięcym zapałem dotykały serc.

Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Dzieci nagrodzone zostały brawami i słodkościami. Na zakończenie wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia.

Jasełka przedstawione przez sześciolatków wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które są czasem szczególnym gdy siadamy przy wigilijnym stole i składamy sobie życzenia.

Anna Filipkowska PM nr 4