2013 / 2014

2013 / 2014 (100)

poniedziałek, 30 czerwca 2014 20:57

Życzenia wakacyjne

Wszystkim przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy wesołych,

słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku,

uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

Dyrektor i pracownicy przedszkola

poniedziałek, 30 czerwca 2014 20:24

„Przedszkola czas już minął nam…”

Dnia 27 czerwca 2014r. starszaki z grupy „Słoneczka” pod takim hasłem pożegnali młodszych kolegów, Panią Dyrektor, nauczycielki grupy i  swoje ulubione zabawki. Przy tej okazji zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie nawiązujące swoją tematyką do wspomnień z pobytu w przedszkolu, podziękowań oraz nauki w szkole.

poniedziałek, 30 czerwca 2014 20:14

Zakończenie roku szkolnego w „Stokrotkach”

„Drodzy mili goście

Serdecznie witamy

I na naszą uroczystość

pięknie zapraszamy”

Tym wierszem w dniu 26.06.2014r. rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego w grupie „Stokrotki”. 5-latki pięknie pożegnały starszych kolegów odchodzących z przedszkola do szkoły.

czwartek, 26 czerwca 2014 20:36

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” w „Pszczółkach”

Hasło „Cała Polska czyta dzieciom” zawiera piękną myśl. Jego autorzy zwracają uwagę, że do dziecka należy docierać z książką już w najwcześniejszym okresie jego rozwoju, dlatego też do tej akcji przystąpiły najmłodsze dzieci w przedszkolu z grupy „Pszczółek”.

czwartek, 26 czerwca 2014 20:12

Mamy swoją bibliotekę

23 czerwca 2014 r. w ramach przedsięwzięcia przy współpracy Pani Dyrektor Reginy Grabowskiej z Paniami z Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Grajewie w naszym przedszkolu powstał oddział biblioteczny.

piątek, 20 czerwca 2014 14:04

„Kim chcę być w przyszłości” – konkurs plastyczny

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego w Białymstoku zaprosiła dzieci z naszego przedszkola do udziału w konkursie plastycznym p.t. „Kim chcę być w przyszłości”. Celem przedsięwzięcia jest skierowanie dzieci na różne wykonywane zawody i pobudzanie ich twórczej aktywności. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratorium Oświaty.

W maju czworo dzieci z grupy „Słoneczka” – Natalka Karwowska, Paweł Szeszko, Dawid Chojnowski i Łukasz Kleszczewski  brało udział w wojewódzkim III konkursie plastycznym pod wyżej wymienionym hasłem.

piątek, 20 czerwca 2014 12:51

Wycieczka do Barszczy

Dnia 18 czerwca 2014 r. Pani Dyrektor zorganizowała przedszkolakom wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego – „Zaścianek” w Barszczach, miejsca pośród zielonych łąk i dojrzewających zbóż.

piątek, 20 czerwca 2014 11:20

Mamy wyróżnienie w wojewódzkim konkursie recytatorskim!

Miło jest nam poinformować, że nasz wychowanek Dawid Chojnowski z grupy „Słoneczka” zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „O złotą różdżkę Dobrej Wróżki”.

niedziela, 15 czerwca 2014 12:53

Program autorski "Zdrowe i wesołe przedszkolaki"

Wiek przedszkolny jest bardzo ważnym etapem w kształtowaniu prozdrowotnych wyborów dziecka oraz jego stosunku do środowiska, wobec którego będzie w przyszłości podejmowało decyzje. Budowanie „świadomości prozdrowotnej” poprzez edukację oznacza nie tylko wzbogacenie wiedzy o zdrowiu, ale i „odpowiedzialność” za nie. Okres przedszkolny sprzyja również kształtowaniu nawyków higienicznych i kulturalnych, które są niezbędne do rozwijania samodzielności, zamiłowania do czystości, dbania o estetyczny wygląd i porządek oraz ogólną kulturę zachowania się. Przyzwyczajenia higieniczno- kulturalne dziecko rozwija przy różnych nadarzających się okazjach w pogodnej i przyjaznej atmosferze.  W placówce przedszkolnej dzieci zdobywają umiejętności posługiwania się przyrządami higienicznymi, przyborami toaletowymi służącymi do utrzymania czystości osobistej i otoczenia. Przyzwyczajają się do prowadzenia higienicznego trybu życia, z którym wiąże się wyrobiony odruch systematycznego mycia rąk po skorzystaniu z toalety i przejścia do umywalni, przy zasiadaniu do stołu przyzwyczajają się do zjadania określonych pokarmów, a także dbania o swoje zdrowie i odczuwają konieczność przebywania na świeżym powietrzu. Prawidłowy rozwój fizyczny dziecka zależy od wielu czynników takich jak: powietrze, słońce, woda, sen, racjonalne odżywianie, prawidłowy rozkład dnia, higiena osobista i otoczenia oraz odpowiednio stosowany ruch. Wiek przedszkolny pozwala utrwalić przyzwyczajenia  i nawyki, które zdecydują o późniejszym stylu życia dziecka.

pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia