środa, 23 maja 2012 08:52

„ZIEMIA – mój dom” – konkurs plastyczny

Napisał

DSC01090Jednym z głównych celów pracy naszego przedszkola jest wzbudzanie w dzieciach refleksji dotyczącej otaczającej je przyrody, jak również   zainteresowania naszą planetą, jaką jest Ziemia.

W toku podejmowanych działań dostarczamy przedszkolakom wiadomości na temat środowiska przyrodniczego, kształtujemy przyjazny stosunek do roślin i zwierząt oraz poczucie odpowiedzialności za stan natury.

W kwietniu 2012 roku, w ramach realizacji zadań wynikających z planu pracy, wraz z Panią Marzenną Koniecko zorganizowałyśmy przedszkolny konkurs plastyczny pod hasłem "Ziemia - mój dom".  W konkursie wzięły udział dzieci 4, 5 i 6 letnie z czterech oddziałów przedszkolnych „Biedronki”, „Krasnoludki”, „Słoneczka” i „Stokrotki”.  Wykonały one za pomocą różnych technik plastycznych bardzo ciekawe prace, na których przedstawiły swój stosunek do ochrony przyrody i ekologii.

Wyróżnione zostały prace:

- Oliwii Koniecko (Biedronki)

- Łukasza Kleszczewskiego (Biedronki)

- Wiktora Barszczewskiego (Biedronki)

- Roksany Jórskiej (Biedronki)

- Marysi Dąbrowskiej (Biedronki)

- Pawła Szeszko (Krasnoludki)

- Oli Rogowskiej (Krasnoludki)

- Tomka Jaszczyńskiego (Krasnoludki)

- Roxany Surawskiej (Krasnoludki)

- Artura Witosława (Krasnoludki)

- Olka Rorbach (Stokrotki)

- Emilki Jamińskiej (Stokrotki)

- Wiktorii Jórskiej (Stokrotki)

- Wiktorii Baryckiej (Stokrotki)

- Magdy Obryckiej (Stokrotki)

- Szymona Janiszewicza (Słoneczka)

- Kamila Dąbrowskiego (Słoneczka)

- Wiktorii Reut (Słoneczka)

- Pawła Ladzińskiego (Słoneczka)

Wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy konkursu po słodkim upominku.

Anna Filipkowska PM nr 4