Grajewo na FB

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 591 gości 
Reklama
Spis treści
2010-2011
Strona 2
Wszystkie strony
Untitled document

2010-2011


Pożegnanie przedszkola w "Stokrotkach"

 

"Kart w kalendarzu było niemało
Codziennie jedną zdejmował czas
I cóż powiecie, ot przeleciało
Rok szkolny minął jak z bicza trzasł"

W tradycji naszego przedszkola w grupie 6-latków jest uroczyste pożegnanie się z kolegami, nauczycielkami i zabawkami.

W dniu 22.06.2011 r. dzieci z grupy "Stokrotki" przedstawiły cześć artystyczną rodzicom i młodszym kolegom.
Przedszkolaki wierszem i piosenką pożegnali się z kolegami i koleżankami.
Pani Dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy i książki życząc dzieciom i rodzicom wielu sukcesów w szkolnych murach, radosnych wakacji, uśmiechu na co dzień i nowych przyjaźni.
Ostatni występ dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.


Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4

 

 

 


 

 


 

 

Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej

Kształtowanie świadomości ekologicznej to proces, który rozpoczyna się już w przedszkolu. Od wielu lat w naszej placówce realizowane są niektóre elementy ekologii.

W dniu 21.06.2011 r. dzieci z grupy "Stokrotki" wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, gdzie zwiedziły między innymi park z atrakcyjną roślinnością oraz narzędzia rolnicze używane w przeszłości.
Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały różne gatunki ryb znajdujących się w obszernych akwariach.
Przedszkolaki obejrzały film pt. "Wkraczamy w tajemniczy świat ekologii". Poznały też następujące zasady "Młodego Ekologa", których obiecały przestrzegać:
- szanuj rośliny
- dbaj o zwierzęta
- nie zaśmiecaj środowiska
- segreguj śmieci
- oszczędzaj wodę
- oszczędzaj energię elektryczną
- stosuj się do znaków zakazu
- dbaj o czystość powietrza
Podczas pobytu w Centrum Edukacji Ekologicznej dzieci kolorowały obrazki przedstawiające łąkę. Najładniejsze prace zostały nagrodzone. Starszaki z pewnością wzbogaciły swoją wiedzę o najbliższym otoczeniu i zjawiskach przyrody.

Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4

 

 


"Dzień Mamy" w "Krasnoludkach"

 

Tymi słowy przywitały dzieci z grupy "Krasnoludki" swoje ukochane mamy..
..."Serduszko malutkie silniej mi dziś puka,
bo przywitać gości, to jest przecież sztuka,
a ja muszę spełnić to wielkie zadanie -
- witamy wszystkie mamy na sali zebrane."


Dzień Matki w naszej grupie poprzedziły wielkie przygotowania. A mianowicie dzieci uczyły się solidnie przydzielonych im wierszy, piosenek i tańców. Przygotowały podarunki dla swoich mam (laurki oraz koszyczki). Wspólnie z nauczycielkami z grupy ozdobiły salę wytworami swojej pracy - kolorowymi motylami, biedronkami i kwiatami. Gdy wszystko było gotowe, czekaliśmy na upragnionych gości. I mamy nie zawiodły swoich pociech. Z zaciekawieniem oglądały występy dzieci i nagradzały je gromkimi brawami.
Imprezę zakończył wspólny taniec mam z dziećmi przy piosence "Serduszka dwa".

Jadwiga Zalewska PM nr 4

 

 

 


 

 

Dzień Dziecka

„Kiedy śmieje się dziecko,
Śmieje się cały świat” (J. Korczak)

To motto przyświecało naszym poczynaniom 1 czerwca w „Dniu Dziecka”. Organizując uroczystość z okazji tego święta zadbałyśmy, aby każdy maluch miał tego dnia wiele powodów do uśmiechu.


Na placu przedszkolnym zgromadziłyśmy wszystkie grupy dzieci. Każda z nich miała do wykonania inne zadanie tj. malowanie farbami bądź kredkami świecowymi na dużych arkuszach papieru, przeciąganie liny, puszczanie baniek mydlanych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie, dmuchany zamek i samochodziki.
Ogromną frajdę przedszkolakom sprawiła też dyskoteka, w trakcie której miały możliwość pohasać przy dziecięcych przebojach. Na zakończenie nie zabrakło łakoci i uśmiechów zabranych do domów.


Anna Filipkowska PM nr 4

 

 


 

 

"Dzień Mamy i Taty" w "Słoneczkach"

"Kochamy Was!" - pod takim hasłem dzieci z grupy "Słoneczek" gościły swoich kochanych i nieocenionych Rodziców.

Zaprezentowały im wiersze i piosenki, które same wybrały. Rodzinne spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i pogawędką.

Marzenna Koniecko PM nr 4

 

 


 

 

"Dzień Mamy i Taty" w "Biedronkach"

"Witajcie nam goście, witajcie nam mili.
Bardzo się cieszymy, żeście tu przybyli.
Dzisiaj obchodzimy Dzień Mamy i Taty.
Będą pocałunki, życzenia i kwiaty".

Tymi słowami we wtorek 31 maja dzieci z grupy "Biedronki" powitały swoich rodziców na uroczystości z okazji "Dnia Mamy i Taty".


Z tej okazji przygotowano piękną część artystyczną. Maluchy walczyły ze stresem i tremą, by jak najlepiej zaprezentować wierszyki i piosenki rodzicom. Ci natomiast z ogromnym wzruszeniem podziwiali ten dziecięcy trud i nagradzali gromkimi brawami.
Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom wcześniej przygotowane upominki.

Joanna Narolewska PM nr 4

 

 


"Dzień Mamy i Taty" w "Pszczółkach"

 

Małym serduszkiem życzymy Wam dzisiaj,
uśmiechów, szczęścia najwięcej,
za Waszą miłość i dobroć Waszą,
przyjmijcie te życzenia w podzięce.

W dniu 30 maja w grupie „Pszczółek” odbyła się uroczysta akademia z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Do uroczystości dzieci przygotowywały się od kilku tygodni ucząc się wierszy i piosenek.


W tym dniu maluchy pragnęły przekazać w słowach moc uczuć, wzruszeń oraz obdarować ciepłem najbliższe im osoby – KOCHANYCH RODZICÓW. Wszystkie mamy i tatusiowie przybyli na tę przedszkolną uroczystość po to, aby jeszcze raz zobaczyć swoje pociechy na scenie. Mieliśmy dla nich niejedną niespodziankę. W słowach wierszy i piosenek przypomnieliśmy rodzicom, że są najważniejsi, nie tylko w tym dniu, ale na co dzień. Po części artystycznej zaproponowaliśmy rodzicom udział we wspólnej zabawie przy skocznej muzyce. Na koniec zaś, zaprosiliśmy na skromny poczęstunek.

Wręczając laurki życzyliśmy wszystkim obecnym dużo zdrowia, cierpliwości, spokoju i humoru. Sto lat, Kochani Rodzice!

Anna Filipkowska PM nr 4

 

 

 


 

 

"Dzień Mamy i Taty" w "Stokrotkach"

Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie uroczystości z okazji "Dnia Matki i Ojca". W grupie "Stokrotki" impreza odbyła się w dniu 26 maja, na którą zaproszeni zostali wszyscy rodzice.

Dzieci zaprezentowały część artystyczną. Swoją miłość do rodziców wyraziły w piosenkach i wierszach. Przedszkolaki złożyły życzenia rodzicom, wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.
W miłej, domowej atmosferze oraz słodkim poczęstunku szybko upłynął czas spotkania. Oklaskom i pochwałom nie było końca.

Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4

 

 


 

 

"O złotą różdżkę Dobrej Wróżki"

W dniu 16.05.2011 r w przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs recytatorski ph.: "O złotą różdżkę Dobrej Wróżki".

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie koleżankom i kolegom z przedszkola. Jury wyłoniło 5 dzieci, które najlepiej recytowały, do miejskiego etapu. Były to: Natalia Wierzbicka, Emil Niebrzydowski, Karolina Janiszewska, Gerard Małaszuk, Ola Szatyłowicz i Oliwia Bagan.

Marzenna Koniecko PM nr 4

 

 


 

 

"Mama, tata i ja"

Dnia 18 kwietnia 2011 roku w Miejskim Domu Kultury w Grajewie odbył się XIX Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków pt.: "Mama, tata i ja".

Nasze przedszkole reprezentowało pięcioro dzieci:
- Natalka Grabowska
- Paweł Zakrzewski
- Patrycja Zawistowska
- Aleksandra Szatyłowicz
- Aleksandra Dobkowska

Uczestnicy za swój występ otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.


Joanna Narolewska PM nr 4

 

 

 


Pasowanie na przedszkolaka w grupie "Pszczółek"

 

Pasowanie na przedszkolaka – to wyjątkowa uroczystość, szczególnie dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły przygodę z przedszkolem. Stanowiła kres trudnego dla wielu maluszków okresu adaptacji do nowych warunków. Poczyniłyśmy wiele starań , aby pokonać stres i zapobiec negatywnym przeżyciom małego dziecka przy przekraczaniu progu przedszkola. Jesteśmy przekonani, że dzieci mają już poczucie bezpieczeństwa, a rodzice pewność, że nasze przedszkole jest tym miejscem, gdzie bez obaw mogą pozostawić swoje dziecko.

Wszystkie maluszki bardzo dzielnie spisały się podczas uroczystości i mimo tremy pokazały czego nauczyły się w czasie prawie ośmiomiesięcznego pobytu w przedszkolu. Pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Niektórzy rodzice ze wzruszeniem wtórowali swoim pociechom w piosenkach ''Jestem sobie przedszkolaczek...'', czy ''Powiedz Jasiu, powiedz Olu...'', pamiętając je być może ze swojego dzieciństwa, gdyż niektóre szlagiery przedszkolne nie starzeją się.
Po części artystycznej, która została nagrodzona przez rodziców brawami, nadszedł czas na złożenie ślubowania. Następnie Pani dyrektor Regina Grabowska przez dotknięcie ramienia dzieci specjalnym ołówkiem uroczyście pasowała je na pełnoprawnych członków naszej społeczności przedszkolnej. Na znak przyjęcia dziecka do grona prawdziwych przedszkolaków maluchy otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Był to niezapomniany dzień pełen wrażeń, zarówno dla dzieci, nas nauczycielek, jak i rodziców.

Anna Filipkowska PM nr 4

 

 

 

 


 

 

Pomagamy Piotrkowi!

Nasze przedszkole włączyło się do akcji charytatywnej, która obejmuje zbiórkę plastikowych zakrętek.


Gromadzimy wszystkie zakrętki po mleku, sokach, kosmetykach, napojach, środkach czystości itd. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na zakup wózka inwalidzkiego dla Piotrka Jaśkowskiego - mieszkańca naszego miasta.
Wszystkich rodziców i dzieci chcących dołączyć do naszej akcji prosimy o dostarczanie zakrętek do wychowawczyń.

Anna Filipkowska PM nr 4

 

 

 


"Mama, tata i ja"

 

Muzyka jest ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój każdego dziecka. Przeżycia związane z odbiorem muzyki mają duży wpływ na rozwój emocjonalny i estetyczny.

Dzieci z naszej placówki w dniu 4 kwietnia 2011 r. zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w konkursie "Mama, tata i ja".
Jury w składzie:
- P. Regina Grabowska
- P. Jadwiga Pieńczykowska
- P. Jadwiga Zalewska
- P. Marzenna Koniecko
- P. Joanna Narolewska
wyłoniło 5 wykonawców, którzy będą reprezentować nasze przedszkole podczas miejskich eliminacji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej:
- Natalka Grabowska "Stokrotki"
- Paweł Zakrzewski "Stokrotki"
- Aleksandra Szatyłowicz "Krasnoludki"
- Patrycja Zawistowska "Słoneczka"
- Aleksandra Dobkowska "Biedronki"

Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4

 

 

 


 

 

 

Zatańcz z klasą!

W dniu 24 marca dzieci z grupy "Słoneczek" zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności taneczne.

Mali tancerze pełni energii i entuzjazmu przedstawili układy taneczne na przykładzie tańców scenicznych, dyskotekowych i towarzyskich. Artyści otrzymali dużo braw i zachęceni nadal będą rozwijać swoje zainteresowania i talenty taneczne.

Marzenna Koniecko PM nr 4

 

 


 

 

 

Witamy Cię Pani Wiosno!

Jedną z podtrzymywanych do dziś tradycji jest pożegnanie zimy i powitanie wiosny. My także postanowiliśmy być wierni temu zwyczajowi i 23 marca na placu przedszkolnym daliśmy „wyraźny znak” zimie, aby już sobie poszła i z niecierpliwością czekaliśmy na Panią Wiosnę.

Zawitała do nas z radosną nowiną, że zima odeszła i cały świat zaczyna budzić się do życia. Z tej okazji dzieci odtańczyły taniec radości, odśpiewały hymn powitalny na cześć wiosny, a następnie rozbiegły się po placu w poszukiwaniu oznak nadejścia długo oczekiwanego gościa. :)

Anna Filipkowska PM nr 4

 

 


 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA – UROCZYSTA AKADEMIA W „BIEDRONKACH”

Babcia i Dziadek to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. Nikt nie potrafi upiec takiego ciasta jak Babcia i nikt nie umie zrobić takiego karmnika jak Dziadek. Dzieci od najmłodszych lat wdrażane są do okazywania szacunku i pamięci swoim najbliższym.

Wnuczęta z grupy „Biedronki” pamiętali o swoich Babciach i Dziadkach, dlatego 24 stycznia 2011 roku przygotowali dla Nich uroczystą akademię. Babcie i towarzyszący im Dziadkowie zjawili się punktualnie. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny. Mali aktorzy wyrecytowali kilka pięknych wierszy oraz zaśpiewali piosenki. Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które tyle wysiłku włożyły w przygotowanie uroczystości. W trakcie spotkania zaproszeni goście otrzymali symboliczne laurki i kwiaty. Po występach Dziadkowie udali się na słodki poczęstunek, który był okazją do rozmów, w czasie, których dzieci mogły podzielić się wrażeniami. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej.
Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu!!

Monika Sadowska PM4

 

 

 


 

 

Dzień Babci i Dziadka w STOKROTKACH

Babcie i dziadkowie odgrywają szczególną rolę w życiu każdego dziecka. Dlatego w dniu 21 stycznia 2011 roku grupa "Stokrotki" gościła liczne grono swoich babć i dziadków z okazji ich święta.

Podczas recytowanych wierszy i śpiewanych przez wnuków piosenek na nie jednej twarzy babci i dziadka pojawiły się łzy szczęścia i radości.
Dzieci złożyły życzenia, wręczyły wykonane przez siebie upominki. Zaprosiły również swoich gości na kawę, herbatę i ciasto.
Z pewnością był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4

 

 

 


 

 

Choinka Noworoczna

Laleczko moja prędziutko wstań,
bo dziś w przedszkolu wspaniały bal.
Sukienkę nową, różową włóż,
biegnijmy, biegnijmy już.
Tradycyjnie, jak co roku, w naszym przedszkolu dnia 20 stycznia 2011 roku odbyła się Choinka Noworoczna. Rozpoczęliśmy ją punktualnie o 10.00, kiedy to na salę przedszkolną, wielkimi krokami z ogromnymi butami i czerwonym nosem, wszedł PAN KLAUN.


Został on przywitany z wielkim entuzjazmem przez grono fantastycznych postaci, wyrwanych z tysiąca bajek, czyli naszych przeuroczych przedszkolaczków, którzy na kilka chwil stali się kimś zupełnie innym. W kolorowych strojach, przy muzyce, konkursach i tańcach, przy pysznym poczęstunku i w super nastrojach wszyscy bawiliśmy się całe przed i popołudnie. Na specjalnych straganikach dzieciaki pięknie i kolorowo ozdabiały ciasteczka, tworzyły niespotykane maski karnawałowe oraz poddawały się malowaniu twarzy. Spod ręki Pani Mikołajowej wyłaniały się motylki, spider many, klauny, urodziwe księżniczki i inne ciekawe postacie. Pod koniec uroczystości do przedszkola dotarł Święty Mikołaj z prezentami dla wszystkich maluchów - bo wszystkie, jak obiecywały w zeszłym roku, były grzeczne. :) :) :)
Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, także i nasza wspaniała noworoczna choinka dobiegła końca, wszyscy grzecznie pożegnaliśmy naszych zabawnych gości i wróciliśmy do rzeczywistości, ale na pewno tegoroczny bal na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Anna Filipkowska PM nr 4

 

 

 


 

 

Jasełka w Słoneczkach

W dniu 23 grudnia 2010 roku o godzinie 14.30 w grupie "Słoneczek" odbyło się uroczyste przedstawienie jasełkowe.

Przedszkolaki wraz z wychowawcą oraz rodzicami do występu przygotowywały się kilka tygodni. Piękna scenografia, oprawa muzyczna, kolorowe stroje, a przede wszystkim nasze maluchy przeżywające magię Bożego Narodzenia, były powodem, dla którego warto było nas odwiedzić w tym szczególnym dniu.

Marzenna Koniecko PM nr 4

 

 

 


 

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE W PSZCZÓŁKACH

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W przedszkolu także jest to okres wyjątkowy. Dzieci z wielkim wzruszeniem ubierają choinkę, własnoręcznie wykonują ozdoby i czekają na przyjście Mikołaja, bo właśnie z prezentami najbardziej kojarzą im się Święta Bożego Narodzenia. Dlatego w tym roku chciałyśmy, aby nasi nawet najmłodsi wychowankowie dowiedzieli się, że najważniejszą osobą na którą wszyscy czekają jest maleńki Jezus.

Chcąc przybliżyć dzieciom historię narodzenia Jezusa przeprowadziłyśmy z nimi cykl zajęć związanych z tradycjami świąt Bożego Narodzenia. W trakcie, których wspólnie stroiliśmy naszą salę, ubieraliśmy choinkę i uczyliśmy się kolęd. Następnie z niecierpliwością czekałyśmy dnia „Spotkania Opłatkowego”, kiedy Maluszki po raz pierwszy miały wystąpić przed publicznością. Podczas tego spotkania przedszkolaki przedstawiły króciutki program artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. W powietrzu czuć było „ducha” nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Dzieciaki, wraz z dorosłymi złożyli sobie życzenia, zdrowych, pogodnych i pełnych miłości świąt. Wzruszeń dopełniło wspólne śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem.
Gratulujemy maluszkom odwagi i życzymy aby Nowonarodzona Dziecina obdarzyła je zdrówkiem i otaczała swoją opieką w nadchodzącym Nowym Roku!

 

 

 


 

 

 

Jasełka w Stokrotkach

"To było na Ziemi... najpiękniejsza, najradośniejsza noc - ze śpiewem aniołów, pokłonem pasterzy i Mędrców ze Wschodu, ze szczęściem Maryi i Józefa, wpatrzonych w Bożą Dziecinę, która przyszła na świat by zbawić każdego z nas. Ta noc wspomnień i blask pierwszej gwiazdy rozjaśniają życie, dodają sił i nadziei. Co roku z drżeniem serca bierzemy do ręki biały opłatek. "Niebo - Ziemi, Ziemia - Niebu, wszyscy wszystkim ślą życzenia".


Tymi słowami w dniu 22 grudnia 2010 roku rozpoczęło się uroczyste przedstawienie jasełkowe w grupie "Stokrotki". Na tle pięknej scenografii we wspaniałych strojach dzieci śpiewały kolędy, odgrywały scenki z narodzin małego Jezusa. Dzieciom - małym artystom należą się wielkie brawa za występ, a Rodzicom za piękne przygotowane stroje.

Jadwiga Pieńczykowska PM nr 4

 

 


Jasełka w Krasnoludkach

"Jest taki dzień..." Czekają na niego zarówno dzieci, jak i dorośli - to Boże Narodzenie. Jest to wielkie wydarzenie zarówno w domu, jak i w przedszkolu. W związku z tym, wspólnie z dziećmi przygotowujemy się do świąt. Przygotowania polegają na przystrojeniu naszej sali, ubraniu choinki, zrobieniu świątecznych stroików, malowaniu i kolorowaniu obrazków związanych z tradycjami świątecznymi. Kulminacyjnym wydarzeniem naszych przygotowań do świąt jest coroczne wystawianie jasełek.

Przygotowujemy się do nich bardzo solidnie: wspólnie uczymy się ról, omawiamy poszczególne postacie, ich charakter, sposób wysławiania się, a także obmyślamy stroje dla małych aktorów (stroje, zgodnie z naszymi sugestiami, przygotowują rodzice).
W tym roku nasze jasełka nosiły tytuł "Boże Narodzenie przychodzi cichutko...". Wspólnie zadbaliśmy o odpowiednią scenografię, nastrój. Przedstawienie tym razem także się udało, goście dopisali, były brawa dla dzieci. Po przedstawieniu - same przyjemności - złożenie życzeń bożonarodzeniowych oraz wspólne kolędowanie. Spotkanie przebiegło w miłej i podniosłej atmosferze.

Jadwiga Zalewska PM nr 4

 

 

 


 

Jasełka w Biedronkach

Zrodzony na sianie, w półmroku stajenki, śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki. Świętą noc złocista gwiazda opromienia. Gromadzą się wokół przyjazne stworzenia. Lulajże Jezuniu snem cichym, szczęśliwym. Obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym.

Tymi słowami rozpoczęły się 20 grudnia 2010 r. uroczyste jasełka w grupie „Biedronki”. Dzieci przedstawiły scenki z narodzin Jezusa. Atmosfera tego dnia była niesamowita! Począwszy od scenerii, poprzez oryginalne stroje i co najważniejsze wspaniałe wcielenie się dzieci w prezentowane postacie. Bo czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki? Aniołków i królów, którzy mimo zaledwie kilku lat nie tracą nic ze swojego majestatu? Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale.


Recytacja wierszyków przeplatana była pięknymi kolędami. Rodziców rozpierała duma, kiedy tak podziwiali talent swoich pociech. Przygotowanie i prezentacja Jasełek nagrodzone zostały gromkimi brawami. Jasełka obejrzeli rodzice, dziadkowie, oraz zaproszeni goście.
Na zakończenie nie zabrakło wigilijnego opłatka i świątecznych życzeń. Pani Dyrektor wraz z wychowawcą złożyła wszystkim życzenia, a zebrani podzielili się symbolicznym opłatkiem.

Monika Sadowska PM nr 4

 

 


 

 

Mikołajki

Grudzień już, już prezentów czas
i Mikołaj ukochany będzie pośród nas.
To już czas, to już czas,
prezenty przywieź nam.
My jesteśmy bardzo grzeczni,
oceń proszę sam.


6 grudnia 2010 roku, dzieciaki z naszego przedszkola od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa, wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu...


I rzeczywiście przybył… starszy pan z długą białą brodą, w czerwonej czapie i długim płaszczu w tym samym kolorze. Miał jeszcze coś - wielki worek na plecach. Swoje wejście jak na Mikołaja przystało rozpoczął niezawodnym ho, ho, ho!
Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Został powitany specjalnie na tę okazję przygotowaną piosenką i gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Po wesołych pląsach każde dziecko dostało piękny, czekoladowy kalendarz i paczuszkę ze słodyczami.
Mikołaj przyniósł również prezenty dla całej grupy. Z jego worka wyłaniały się samochody, lalki, wózki, kołysanki, puzzle i różne inne kolorowe zabawki.
Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok!

Anna Filipkowska PM nr 4

 

 


 

 

Andrzejki w "Biedronkach"

W piątek 26 listopada 2010 r. w grupie „Biedronki” odbyły się andrzejkowe wróżby. W tym dniu dzieci poznały zwyczaje i obrzędy ludowe związane ze świętem andrzejkowym. W salach widniały tajemnicze dekoracje, na stołach zapalone świece. Dzieci uczestniczyły w licznych wróżbach, konkursach, oraz zabawach tanecznych nad którymi czuwały cyganki- nauczycielki.

Monika Sadowska PM nr 4

 

 

 


Mały Cyrk w naszym przedszkolu

Nasze przedszkole odwiedzają czasami ciekawi goście, aktorzy i artyści. Tym razem swoją obecnością zaszczycili nas artyści cyrkowi, którzy przygotowali dla dzieci wspaniały pokaz m.in. kręcenia hula -hop, żonglerki, iluzji i tresury. Jak to w prawdziwym cyrku, nie zabrakło też klauna, który z jednakowym wdziękiem czarował, żartował i ..... przewracał się na małym rowerzyku :). Kilkoro dzieci spróbowało swoich sił w kręceniu hula-hop i iluzji, a efekty ich starań zaskoczyły nas wszystkich.

Anna Filipkowska PM nr 4