2009-2010
Untitled document

2009-2010

Drodzy Rodzice i Dzieci!

Życzymy Wam gorących dni, miłego, ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Korzystajcie z dobrodziejstw natury, ale uważajcie wszędzie, gdziekolwiek będziecie wypoczywać. Nabierajcie sił i energii do dalszej pracy w następnych wyższych już grupach i klasach. Bądźcie rozsądni wszędzie tam, gdzie będziecie tak abyśmy mogli się spotkać wszyscy razem po wakacjach. Mamy nadzieję, że podczas tegorocznych wakacji przeżyjecie wiele pięknych dni, spotkacie samych dobrych ludzi, będziecie mieli możliwość oddawać się swym pasjom i rozwijać zainteresowania. Nie powinien to jednak być czas beztroski. Nie możecie zapomnieć, że lato to również okres, kiedy jesteście narażeni na wiele niebezpieczeństw. Apelujemy przy tym do dzieci, aby, bawiąc się i wypoczywając, nie zapominały o zasadach bezpieczeństwa. Tylko bezpieczne wakacje mogą być radosne i udane. Pamiętajcie, że radość i zabawa nie mogą oznaczać bezmyślności!!!

Rodzicom życzymy dużo wytrwałości, cierpliwości i sukcesów w tej trudnej drodze wychowawczej, oraz wiele radości z Waszych dzieci.
Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Przy Miejskim Przedszkolu nr 4 w Grajewie

Próbna ewakuacja

29 czerwca w naszym przedszkolu odbyły sie ćwiczenia przeciwpożarowe. Wszystkie dzieci wraz z nauczycielami i pracownikami przedszkola musiały jak najszybciej ewakuować się na zewnątrz. Celem takich akcji przygotowywanych i omawianych ze Strażą Pożarną jest przygotowanie dzieci, a także pracowników do właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Przede wszystkim zachowanie spokoju, szybkie i bezpieczne opuszczenie budynku. Systematyczne przeprowadzanie ewakuacji na pewno nauczy dzieci właściwego postępowania w razie faktycznego zagrożenia.

Dla wzbogacenia całej akcji towarzyszyła nam Straż Pożarna.
Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy. Usiąść w samochodzie strażackim, przymierzyć hełm i mundur strażaków, spróbować potrzymać wąż strażacki. Z zaciekawieniem słuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka i akcjach ratowniczo - gaśniczych. Przedszkolaki dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta. Wizyta była dobrą okazja do przypomnienia dzieciom numerów alarmowych do Straży Pożarnej 998 i 112.

Joanna Narolewska; Anna Filipkowska PM nr 4