Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Łomży

W piątek 20 października dzieci z grup „Słoneczka”, „Krasnoludki’ i „Stokrotki” uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Dzieci obejrzały wzruszające przygody drewnianego chłopca, zręcznie wystruganego przez starego stolarza Dżepetto. Pinokio to żądny poznania świata pajac, który chętnie podejmuje ryzykowne i bezmyślne decyzje, a na koniec staje się człowiekiem.

Dobry rytm, wpadające w ucho piosenki i świetna animacja przyjaznych lalek to niewątpliwe atuty spektaklu.

Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem, na widowni była cisza jak makiem zasiał. Były też sceny humorystyczne, które wywoływały ogólny śmiech. Aktorzy i młoda publiczność spisali się na medal.

Efektem wycieczki jest rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu w teatrze. Dzieci nauczyły się również kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.

Przedszkolaki z wycieczki wróciły pełne wrażeń. Oby więcej takich wyjazdów.

Anna Filipkowska PM4