Pan Policjant w przedszkolu

👮 👮 Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc oraz jak prawidłowo, bezpiecznie zachować się na drodze i w czasie zabawy – to treści, które poznały przedszkolaki na wczorajszym spotkaniu z niecodziennym gościem, st. sierż. Pawłem Frankowskim z KPP w Grajewie.Funkcjonariusz opowiedział małym słuchaczom o swojej pracy, o tym co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc. Przedstawił dzieciom także podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabaw.Dzieci wzięły udział w edukacyjnej zabawie w ruch uliczny, gdzie podczas zabawy wcielały się w rolę i samochodów i pieszych. Ponadto funkcjonariusz wyjaśnił, jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi.Zarówno dla maluszków jak i dla tych starszych przedszkolaków rozmowa z policjantem i zadawanie pytań było dużą atrakcją. Po takich spotkaniach dzieci są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, że to właśnie one wskazują dorosłym jak należy przechodzić przez jezdnię.Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Takie pogadanki są zawsze doskonałą okazją, by dzieci poznały zawód i pracę policjanta i dowiedziały się o tym, jak ważna jest policyjna służba i bezpieczeństwo. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość przejażdżki mini radiowozem policyjnym- oczywiście zabawkowym. Na zakończenie zaproszony gość rozdał pamiątkowe kolorowanki. Serdecznie dziękujemy za przybycie !