Festyn Rodzinny 2022

Cukrowa wata, lody, kiełbaski z grilla, konkurencje sportowe, rozbawione dzieci i zadowoleni rodzice – tak w skrócie opisać można festyn „Grunt to rodzinka”, który zorganizowano 8 czerwca na terenie naszego przedszkola. Festyn rozpoczął się od uroczystego zapalenia znicza przez Państwa Korbut. Następnie Pani Dyrektor Regina Grabowska wraz z Burmistrzem Panem Dariuszem Latarowskim przywitali wszystkich zgromadzonych gości i zaprosili do wesołej wspólnej zabawy. Rodzice mogli pooglądać występy swoich pociech, które z niecierpliwością czekały na swoją kolej. Nad głowami maluchów wyrósł las rodzicielskich rąk uzbrojonych w telefony komórkowe. Sesji fotograficznej nie było końca. Po części artystycznej przedszkolaki wraz rodzicami udały się na Rodzinny Przemarsz po placu przedszkolnym. Następnie pod czujnym okiem kolorowej wodzirejki, oddawały się zabawom tanecznym i konkurencjom sportowym. Poprzebierane w sportowe stroje maluchy aktywnie ćwiczyły wraz z dorosłymi. Przysiady, skłony, podskoki i inne wygibasy… Nie było żadnej taryfy ulgowej, już Fabryka Zabawy o to zadbała. Całe rodziny chętnie uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez animatorów. Na uczestników festynu czekały liczne przekąski. Na grillu rumieniły się apetycznie pachnące kiełbaski, kolejka po lody i watę cukrową nie znikała. Każdy kto chciał mógł pomalować sobie twarz lub wziąć udział w zajęciach karate pod czujnym okiem Pana Łukasza Lemieszko. Koniec festynu pokazał, że warto było brać udział w rodzinnych zabawach – Pani Iza przygotowała puchar dla Rodziny, która angażowała się najbardziej. Tym samym Oliwier z Rodzicami stanęli na podium. Na wyróżnienie zasłużyli również Kaja z Rodzicami, Piotruś z Rodzicami i Klara z Mamą zdobywając medale. Serdecznie gratulujemy. Największą wartością całego wydarzenia był chyba jednak rodzinnie i miło spędzony czas.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Rodzinnego „Grunt to Rodzinka”. Panu Łukaszowi Lemieszko za inspirujący i bogaty pokaz Karate. Państwu Ziemkiewicz i Państwu Korbut za wypożyczenie grilli, dzięki którym mogliśmy posilić się pysznymi kiełbaskami oraz wszystkim Rodzicom za życzliwość, pomoc i wsparcie naszych działań.

Ewelina Święćkowska; PM4