Stokrotki uwielbiają misie :)

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodzimy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.  W trakcie zajęć dzieci poznały historię powstania pluszaków, każdy z bajkowych misiów miał dla dzieci zadanie. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej.  Dzieci wykazały się także sprawnością, przeszły misiowe tory przeszkód, uciekały przed misiową ciuciubabką, a na koniec kolorowymi piłeczkami wypełniały kontur – „misia przylepy”. Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem każdemu dziecku medalu Przyjaciel Misia oraz breloczków z naszym dzisiejszym jubilatem.

Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas. Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.

Anna Filipkowska;PM4