Lepiej dmuchać na zimne – próbna ewakuacja w przedszkolu…

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci, w naszym przedszkolu w dniu 23.09.2021r. o godz. 10:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Dyrektor przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki, personel oraz Strażacy. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno – gospodarcze pozostały puste. Za wzorowe zachowanie podczas akcji, dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy wozie strażackim.?‍??‍??‍?

Ewelina Świećkowska; PM4