Stokrotki uczciły majowe święta narodowe

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych dniach obchodzone są w Polsce ważne święta: 1 maja – Państwowe Święto Pracy, 2 maja – Państwowe Święto Flagi, Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja oraz 8 maja – Dzień Zwycięstwa. W naszej grupie także o nich pamiętaliśmy i w przeddzień świąt, uczciliśmy je uroczystą akademią. Nasze STOKROTECZKI ubrane w stroje, których kolory symbolizowały barwy narodowe naszego kraju, przedstawiły program artystyczny. Cała uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, następnie w wierszach i piosenkach o tematyce patriotycznej dzieci wyraziły swoją przynależność narodową oraz wykazały dużą wiedzę na temat symboli narodowych: godła, hymnu narodowego i  flagi państwowej.

Dzięki uczestnictwu w uroczystości dzieci będą mogły świadomie obserwować i  przeżywać nadchodzące święta, wiedząc, kiedy powstały, jakie wydarzenia upamiętniają i jak można się przyłączyć do ich obchodów.

Życzymy wszystkim miłego, radosnego i bezpiecznego świętowania.

Anna Filipkowska; PM4