ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU W NASZYM PRZEDSZKOLU

„Nigdy nie żałuj uśmiechu,
uśmiech jest mową duszy.
Gdy słowa nic nie pomogą,
uśmiech serca poruszy”.

W piątek, 2 października wszystkie grupy przedszkolne naszej placówki obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu. Symbolem tego święta jest doskonale wszystkim znana żółta, uśmiechnięta buzia tzw. „smiley face”. Znak ten ma reprezentować to, czego oczekujemy od innych: bezinteresowny uśmiech, życzliwość i radość życia.

W tym dniu, dzieciaki starały się przez cały dzień zachować dobry humor i uśmiech na twarzy. Bez względu na to czy uśmiechamy się często czy też nie, w tym wyjątkowym dniu odnaleźliśmy szczyptę magii, która wywołała uśmiech na twarzy każdego przedszkolaka. Dzieci z grup „Biedronki” oraz „Stokrotki” ubrane były dodatkowo w bluzeczki
w symbolicznym, żółtym kolorze. Na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcyjnych zabaw w grupach oraz konkurencji sportowych. Wiele radości dostarczyły, i uśmiech na buzi wywołały, zdjęcia wykonane w okazjonalnej foto-ramce. Dzień ten był doskonałą okazją do tego, aby porozmawiać o naszych emocjach, o smutkach i o tym, co sprawia nam największą radość.

Życzymy wszystkim, dużym i małym, szerokiego uśmiechu na co dzień, bo przecież „śmiech to zdrowie!”.

Katarzyna Wołyniec; PM4